جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
»   اجتماعی  »   توزیع ۱۲۴ میلیون نسخه کتاب درسی در سال تحصیلی آینده
200 بازدید
28 خرداد 1394 , ساعت 16:59

توزیع ۱۲۴ میلیون نسخه کتاب درسی در سال تحصیلی آینده

مدیرکل پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، از توزیع ۱۲۴ میلیون نسخه کتاب درسی با ۹۸۰ عنوان برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین طلایی زواره در حاشیه «تور علمی تجربی از تولید تا چاپ کتب درسی» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: محتوای کتب درسی بر اساس اسناد بالادستی و به تناسب سطح یادگیری دانش‌آموزان تولید می‌شود.
وی افزود: در پی سال‌های اخیر تغییر رویکردی داشتیم که در کنار کتاب‌های درسی، بسته آموزشی نیز به دانش‌آموزان ارائه شود تا فرآیند یادگیری بهبود یابد.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی بیان کرد: امسال در نحوه توزیع کتاب درسی نیز شاهد تفاوتی بودیم که برای نخستین بار کتب درسی دوره ابتدایی شهر تهران و پیش‌دانشگاهی به صورت الکترونیکی به فروش می‌رسد.
طلایی زواره با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌ای در خصوص فروش کتاب‌های درسی، اظهار کرد: سامانه ثبت‌نام کتاب‌های درسی دوره ابتدایی شهر تهران و پیش‌دانشگاهی از اول تیرماه فعال می‌شود.

وی اهداف فروش کتاب به صورت الکترونیکی را کاهش دغدغه خانواده‌ها، اصلاح فرآیند توزیع و توسعه فرآیند شهروند الکترونیکی دانست و گفت: دانش‌آموزان پس از ثبت‌نام در مدارس، به سامانه فروش کتب درسی، مراجعه  و بر اساس کد دانش‌آموزی، کتاب درسی را تهیه و وجه آن را به صورت آنلاین پرداخت می‌کنند؛ پس از آن یک کد رهگیری دریافت می‌نمایند و با اعلام کد رهگیری از مدارس، کتب را دریافت می‌نمایند.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی اظهار کرد: امسال کتاب‌های درسی در دوره ابتدایی، پیش‌دانشگاهی، فنی حرفه‌ای و کار و دانش در مدارس توزیع می‌شود و دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه باید از طریق کتابفروشی‌ها، کتب درسی خود را تهیه کنند.

وی با بیان اینکه کتاب‌های درسی ۱۵ شهریور ماه توزیع خواهد شد، تصریح کرد: در استان تهران و البرز هجدهم شهریور ماه کتاب‌ها توزیع می‌شود.
به گفته طلایی زواره، ۱۲۵ میلیون تیراژ کتاب درسی با ۹۸۰ عنوان امسال توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه قیمت کتاب‌های درسی امسال افزایش محسوسی نداشته است، بیان کرد: افزایش قیمت کتاب‌ها پایین‌تر از ۱۵ درصد است.
معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی یادآور شد: دانش‌آموزانی که دسترسی به اینترنت برای ثبت‌نام ندارند، می‌توانند با مراجعه به مدیر مدرسه، ثبت‌نام اینترنتی انجام دهند.

خبرگزاری مهر

موضوعات مرتبط اجتماعی

ین روزها فرمانداری شهرستان خرامه شاهد مراجعه نهادهای اداری و دولتی شهرستان و تشکیل جلسات متعدد می باشد،آقای جهان خواه فرماندار جدید شهرستان ضمن استقبال از این جلسات هدف از برگزاری این جلسات را شناخت هر چه بیشتر اوضاع عمومی...
مهدی چمران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تاکید مدیران مصلی بر عدم واگذاری این پروژه به شهرداری تهران، گفت: این موضوع در شورا مطرح نشده، تنها یک بار مدیران شهرداری در شورا اعلام کردند که شهرداری برای اتمام...
به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال این گزارش نیروهای یگان محیط زیست عازم منطقه شده و به بررسی لاشه پلنگ پرداختند که مشخص شد حدود ۱۰ روز از زمان مرگ آن گذشته و بخش های زیادی از آن توسط گوشتخواران...
به گزارش خبرگزاری مهر  ، سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشمولان فارغ التحصیل دوره های کاردانی، کارشناسی و بالاتر و همچنین مشمولان گروه پزشکی سراسر کشور که برگ آماده به خدمت از سازمان وظیفه عمومی...

برچسب های مرتبط

دنیای موتورسیکت های
 • دنیای سیاست

 • طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا
  گزارش تصویری - خانه و باغ
 • نظر سنجی

  عملکرد شهردار خرامه را در سال 1396 چگونه ارزیابی میکنید؟

  مشاهده نتایج

  Loading ... Loading ...
 • آخرین خبرها

 • موضوعات

 • تبلیغات خبر خِرامه
 • اجتماعی

 • تارنمای خبر خِرامه