یکشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۷
»   سیاسی  »   پیام‌های شهدا و مردم برای تیم مذاکره‌کننده و دولت
229 بازدید
28 خرداد 1394 , ساعت 18:47

ابوترابی در صحن مجلس تشریح کرد:

پیام‌های شهدا و مردم برای تیم مذاکره‌کننده و دولت

نایب رئیس مجلس گفت: این شهدا آمدند تا به نمایندگان ایران در مذاکرات بگویند با شجاعت و اقتدار از همه سرمایه ملت ایران دفاع کنید و در برابر زیاده‌خواهی نظام سلطه، کمترین ضعف و سستی را نشان ندهید.

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: دیروز در آسمان ایران اسلامی دو فریاد بلند طنین‌انداز شد؛ فریاد شهدای عالیقدر غواص که با دست‌های بسته، قامت‌های استوار، صبر، شجاعت و ایثار حیرت‌آفرین خویش، برگ‌های زرین دفاع مقدس را خلق کردند و حماسه ماندگار انقلاب اسلامی را بر دنیای اسلام، فریاد نمودند.
نماینده مردم تهران افزود: شهدای عالیقدری که فریاد خود را به گوش جهانیان رساندند، درست در دقایقی که انقلاب و ملت بزرگ به حضور اقتدارآفرین آنان نیازی دیگر داشت، حضور یافتند و بر عزت، اقتدار و پایداری ملت بزرگ ایران افزودند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردان سلحشوری که تربیت‌یافتگان مکتب رمضان و مکتب امیرالمومنین علی ابن ابی طالب (ع) بودند و در سایه قرآن با مکتب اهل‌بیت درس مردانگی، شجاعت و ایثار آموختند و نه تنها از جغرافیای ایران که از جغرافیایی اسلام و آزادگی دفاع کردند و خون‌های پاک خود را تقدیم نمودند.

ابوترابی‌فرد اظهار داشت: مردان بزرگی که ناجوانمردی‌های مدعیان حقوق بشر را بعد از دهها سال از شهادت خویش در بام جهان فریاد نمودند.

وی فریاد دوم دیروز را فریاد ملت مسلمان ایران به ویژه مردم تهران خواند و گفت: ملت ایران آمدند تا اعلام کنند که پای آرمان‌های شهدا که در فرمایشات رهبری انقلاب تجلی یافته است، ایستاده اند و در راه پاسداری از آرمان‌های انقلاب که شهدا پرچم‌های برافراشته آن هستند، آماده ایستادگی و مقاومت‌اند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ملت ایران آماده ایثار و استقامتند.

ابوترابی‌فرد اظهار داشت: ملت بزرگ تهران دیروز فریاد نمودند که در برابر زیاده‌خواهی نظام سلطه با همه قدرت و قامتی استوار، ایستاده‌اند.
وی ادامه داد: این شهدا آمدند تا به نمایندگان ایران در مذاکرات بگویند با شجاعت و اقتدار از همه سرمایه ملت ایران دفاع کنید و در برابر زیاده‌خواهی نظام سلطه، کمترین ضعف و سستی را نشان ندهید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این شهدا آمدند تا به همه دولتمردان بگویند در راه شهدا ثابت قدم باشید، ما با همه توان در کنار شما ایستاده‌ایم.

وی ابراز امیدواری کرد که این پیام را آن‌گونه که باید از شهیدان و از وارثان هوشمند، بصیر و فداکار دریافت بنماییم و در مسیر نورانی آنان با صلابت و استقامت و با بالاترین سطح همدلی و همزبانی، ایستادگی بنماییم.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فریادهای «مرگ بر آمریکای» خود، از اظهارات ابوترابی‌فرد حمایت کرده و آن را تائید کردند.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: آمریکا و اعضای ۱+۵ بدانند ما از تحریم‌ها در راه رسیدن به بالاترین سطح وحدت ملی و انسجام اسلامی بهره گرفتیم. ما با همه فشارهایی که بر ملت عزیز خصوصا طبقات ضعیف جامعه، شما به ناحق تحمیل نمودید، برای خلق دانش و تبدیل دانش به فناوری و حرکت به سمت اقتصاد مبتنی بر تولید و مدیریت عالمانه مصرف، بهره گرفتیم.

خبرگزاری مهر

موضوعات مرتبط سیاسی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار فرماندهان نیروی دریایی ادعاهای طرف آمریکایی درباره تمدید تحریم‌های ده ساله علیه ایران را از اشکالات توافق هسته‌ای دانستند که بر اثر عجله برای زودتر رسیدن به توافق و در نتیجه غفلت از جزئیات روی...
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از صداو سیما محمد جواد ظریف پس از ورود به لوکزامبورگ درباره روند نگارش متن توافقنامه نهایی هسته‌ای با اشاره به تلاش تیم مذاکره‌کننده ایران بعد از گفتگوهای لوزان اظهار داشت: همچنان اختلافاتی باقی...
به گزارش خبرنگار مهر، متن کامل طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران که در کمیسیون امنیت ملی مورد اصلاح قرار گرفته و فوریت آن امروز به تصویب نمایندگان در صحن علنی رسید، به شرح ذیل...
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس در تذکر شفاهی، با اشاره به تشییع پرشور و شکوهمند شهدای گمنام و و غواصان صف شکن توسط مردم تهران در روز گذشته اظهار داشت: درود بیکران ما...

برچسب های مرتبط

 • دنیای سیاست

 • طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا
  گزارش تصویری - خانه و باغ
 • نظر سنجی

  عملکرد شهردار خرامه را در سال 1396 چگونه ارزیابی میکنید؟

  مشاهده نتایج

  Loading ... Loading ...
 • آخرین خبرها

 • موضوعات

 • تبلیغات خبر خِرامه
 • اجتماعی

 • تارنمای خبر خِرامه