پنجشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۷
»   اقتصادی  »   وزیر صنعت، معدن و تجارت شنبه شب در برنامه نگاه یک سیما
261 بازدید
29 خرداد 1394 , ساعت 18:28

وزیر صنعت، معدن و تجارت شنبه شب در برنامه نگاه یک سیما

چیت چیان با اشاره به آمادگی ایران برای افزایش صادرات برق به سوریه تاکید کرد: هم اکنون مشکلی برای انتقال برق ایران به سوریه وجود ندارد، اما باید برخی از شرایط مرزی بین عراق و سوریه برای تبادل برق فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دور جدید مذاکرات برقی جمهوری اسلامی ایران و سوریه امروز با حضور حمید چیت چیان و عماد حنیف وزرای نیرو و برق دو کشور به میزبانی تهران برگزار شد.
حمید چیت چیان در حاشیه برگزاری این مذاکرات در جمع خبرنگاران در تشریح محورهای مذاکرات برقی ایران و سوریه گفت: توسعه همکاری های دوجانبه و هماهنگی به منظور حضور شرکت های بخش خصوصی ایران در صنعت برق سوریه از مهمترین محورهای مذاکرات دو طرف در تهران بود.

وزیر نیروی ایران با اعلام اینکه در حال حاضر شرکت های ایرانی در پروژه های ساخت، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق و تامین کالا و تجهیزات شبکه انتقال و توزیع برق سوریه حضوری فعال و پایدار دارند، تصریح کرد: بر اساس توافق های انجام گرفته مقرر شده یک کارگروه مشترک زمینه های همکاری های دوجانبه دو کشور در صنایع برق دو کشور را دنبال کنند.
این عضو کابینه دولت با یادآوری اینکه دولت سوریه قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۵ میلیارد یورو در صنایع برق و انرژی خود سرمایه گذاری کند، اظهارداشت: از اینرو یک فرصت برای پیمانکاران و سازندگان ایرانی به منظور مشارکت در صنایع برق و انرژی سوریه فراهم شده است.
وی با اشاره به مشارکت ایرانی ها در فرایند ساخت دو نیروگاه جدید در سوریه بیان کرد: علاوه بر این تعمیرات اساسی یک نیروگاه برق و تامین برخی از کالاهای اساسی صنایع برق سوریه همچون انواع کابل، ترانس و دکل توسط سازندگان ایرانی انجام می گیرد.

چیت چیان با اشاره به آمادگی ایران برای افزایش صادرات برق به سوریه تاکید کرد: هم اکنون مشکلی برای انتقال برق ایران به سوریه وجود ندارد، اما باید برخی از شرایط مرزی بین عراق و سوریه برای تبادل برق فراهم شود.

عماد حنیف وزیر برق سوریه هم در این نشست با اشاره به حضور فعال شرکت های ایرانی در صنایع برق و انرژی سوریه گفت: هدف از سفر هیات سوری به تهران تداوم و همکاری برقی با شرکت های ایرانی است.
این مقام مسئول در دولت سوریه با اشاره به امضای یک تفاهم نامه همکاری های مشترک برقی بین ایران و سوریه تبیین کرد: هدف از امضای این تفاهم نامه و سفر به تهران، توسعه سرمایه گذاری های مشترک شرکت های ایرانی در تاسیسات صنعت برق سوریه است.

خبرگزاری مهر

موضوعات مرتبط اقتصادی

به گزارش دریافتی شنبه ایرنا از روابط عمومی فرمانداری خرامه، در این سفر نماینده شرکت جهاد نصر در پروژه مسیر خرامه - نی ریز متعهد شد فاز اول این مسیر را حداکثر در دو ماه آینده تکمیل و برای افتتاح...
به گزارش خبرنگار مهر، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز پنجشنبه در بازار ۹۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان، طرح قدیم ۹۰۳ هزارتومان، نیم سکه ۴۵۷ هزارتومان، ربع سکه ۲۴۹ هزارتومان و سکه گرمی ۱۷۰ هزارتومان...
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت‌زاده در خصوص پاسخ منفی رئیس کل بانک مرکزی به درخواست تسویه حساب وام‌گیرندگان ارزی با نرخ روز گشایش گفت: با توجه به اینکه قبل از صندوق توسعه ملی، حساب ذخیره ارزی فعال بوده و...
به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه نگاه یک سیما ساعت ۲۲ و ۵۰ دقیقه شنبه شب، میزبان محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهد بود. قرار است در این برنامه آخرین تحولات، مسائل، برنامه ها و اقدامات وزارت صنعت، معدن...

برچسب های مرتبط

 • دنیای سیاست

 • طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا
  گزارش تصویری - خانه و باغ
 • نظر سنجی

  عملکرد شهردار خرامه را در سال 1396 چگونه ارزیابی میکنید؟

  مشاهده نتایج

  Loading ... Loading ...
 • آخرین خبرها

 • موضوعات

 • تبلیغات خبر خِرامه
 • اجتماعی

 • تارنمای خبر خِرامه