چهارشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۷
»   اقتصادی  »   صدور ویزای شینگن در مرز بلغارستان برای تجار ایرانی
219 بازدید
28 خرداد 1394 , ساعت 18:06

صدور ویزای شینگن در مرز بلغارستان برای تجار ایرانی

سفیر بلغارستان در ایران گفت: بلغارستان یکی از کشورهایی است که می‌تواند دروازه ورود ایرانیان به منطقه شینگن باشد، بر این اساس قصد داریم تا ویزای شینگن برای تجار ایرانی صادر کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین اسفهبدی در دیدار با سفیر بلغارستان گفت: ایران همواره به‌دنبال توسعه روابط با دیگر کشورهای جهان است و در این میان، مشتاق ارتقای سطح همکاری‌های اتاق مشترک ایران و بلغارستان نیز هست که بر این اساس، از طرف بلغار می‌خواهیم تا در این خصوص نهایت همکاری را داشته باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ایران خواهان برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در هر دو کشور است، چراکه معتقدیم برگزاری این قبیل نمایشگاه‌ها، ایران و بلغارستان را به یکدیگر نزدیکتر خواهد کرد.

وی به حضور صنعتگران بلغار در ایران اشاره و تصریح کرد: ایران دارای بازار بزرگی است و درصورتی که صنعتگران بلغار در ایران سرمایه‌گذاری کنند، آنان می‌توانند در بازار کشورهایی همچون عراق و افغانستان نیز حضور فعال داشته باشند.

همچنین پلادنوکف، سفیر بلغارستان در ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران طی سالیان گذشته همکاری قابل توجهی با کشور بلغارستان داشته است و ما تلاش داریم که این روابط بیش از هر زمان دیگر توسعه یابد. در این میانبه‌دنبال برگزاری نمایشگاه صنایع‌غذایی و همچنین بهبود وضعیت حمل و نقل هستیم و بدون شک اگر برگزاری نمایشگاه‌ها افزایش یابد، شاهد یک تحول اساسی در همکاری‌های مشترک خواهیم بود.

وی افزود: بلغارستان یکی از کشورهایی است که می‌توانند دروازه ورود ایرانیان به منطقه شینگن باشد چرا که پس از عبور از ترکیه این مرز های بلغار است که ایران را به اروپا متصل می‌کند. البته باید بگوییم ما به‌دنبال این هستیم که از طریق مرز زمینی نیز ویزا شینگن را برای ایرانیان صادر کنیم.

سفیر بلغارستان در ادامه به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه اشاره کرد و بیان داشت: ایران در منطقه ای واقع شده است که از شمال به دریای خزر و از جنوب به دریای عمان متصل است، بنابراین امیدواریم بتوانیم در خصوص ورود به بازار های ‌آسیای شرقی از جمله چین از کمک های ایران بهرمند شویم.

خبرگزاری مهر

موضوعات مرتبط اقتصادی

به گزارش دریافتی شنبه ایرنا از روابط عمومی فرمانداری خرامه، در این سفر نماینده شرکت جهاد نصر در پروژه مسیر خرامه - نی ریز متعهد شد فاز اول این مسیر را حداکثر در دو ماه آینده تکمیل و برای افتتاح...
به گزارش خبرنگار مهر، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز پنجشنبه در بازار ۹۰۶ هزار و ۵۰۰ تومان، طرح قدیم ۹۰۳ هزارتومان، نیم سکه ۴۵۷ هزارتومان، ربع سکه ۲۴۹ هزارتومان و سکه گرمی ۱۷۰ هزارتومان...
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت‌زاده در خصوص پاسخ منفی رئیس کل بانک مرکزی به درخواست تسویه حساب وام‌گیرندگان ارزی با نرخ روز گشایش گفت: با توجه به اینکه قبل از صندوق توسعه ملی، حساب ذخیره ارزی فعال بوده و...
به گزارش خبرنگار مهر، دور جدید مذاکرات برقی جمهوری اسلامی ایران و سوریه امروز با حضور حمید چیت چیان و عماد حنیف وزرای نیرو و برق دو کشور به میزبانی تهران برگزار شد. حمید چیت چیان در حاشیه برگزاری این مذاکرات...

برچسب های مرتبط

 • دنیای سیاست

 • طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا
  گزارش تصویری - خانه و باغ
 • نظر سنجی

  عملکرد شهردار خرامه را در سال 1396 چگونه ارزیابی میکنید؟

  مشاهده نتایج

  Loading ... Loading ...
 • آخرین خبرها

 • موضوعات

 • تبلیغات خبر خِرامه
 • اجتماعی

 • تارنمای خبر خِرامه