چهارشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۷
»   ورزشی  »   باید از قانونمندی در کشتی دفاع کرد/احترام به استاد فراموش شده است
244 بازدید
28 خرداد 1394 , ساعت 15:33

جوادی در گفتگو با مهر:

باید از قانونمندی در کشتی دفاع کرد/احترام به استاد فراموش شده است

عضو هیات رئیسه فدراسیون کشتی اعلام کرد با تمام وجود از فرایند انتخابی تیم‌های ملی و قانون‌مداری در این عرصه دفاع می‌کنیم.

ابراهیم جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تمامی پیشکسوتان و بزرگان کشتی پیکارهای انتخابی حمایت می‌کنند، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: وقتی پس از سال‌ها رقابتهای انتخابی در این سطح برگزار می‌شود، بالطبع با برخی حاشیه‌ها نیز همراه است اما به نظرم کشتی یک میدان خوب را پشت سر گذاشت و متولیان به خوبی این رقابتها را برگزار کردند.
وی در پاسخ به برخی انتقادات ادامه داد: فرآیند انتخاب تیم‌های ملی به تصویب هیات رئیسه، روسای هیات‌ها و شورای فنی رسیده است و به نظرم هیچ ایرادی ندارد که از کار مثبت دیگران الگو برداری کنیم. در ضمن در فرآیند آمده که شورای فنی می‌تواند پس از رقابتهای انتخابی در برخی اوزان نفرات را برای محک بیشتر راهی تورنمنت‌ها و مسابقات کند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون کشتی اضافه کرد: اگر برخی به این موضوع اعتراض دارند، می‌توانستند از ماه‌ها قبل که این فرآیند تصویب شد اعلام کنند، نه اینکه حالا بگویند باید برای مردم روشن شود. فکر می‌کنم مردم به خوبی از مسائل آگاهی دارند و به درستی، بد را از خوب تشخیص می‌دهند.

وی تصریح کرد: اصل برگزاری انتخابی جهت ایجاد انگیزه برای کشتی گیران خوب است اما همانطور که روس‌ها هم عمل می‌کنند، محک زدن برخی نفرات در تورنمنت‌های بین‌المللی اتفاقی است که در فرآیند ذکر شده است. ضمن اینکه تصمیم شورای فنی در مورد بررسی عملکرد اوزان ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم برای کمک به اعتلای کشتی در میدان جهانی با توجه به شرایط و وضعیت خود کشتی گیران اتخاذ شده است.
جوادی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: عزت‌الله اکبری با تصمیم خودش تغییر وزن داد و دوباره به وزن ۷۴ کیلوگرم بازگشت، ضمن اینکه فکر می‌کنم هیچکس جز کادرفنی نمی‌تواند در مورد حضور یک کشتی‌گیر در یک وزن بالاتر تنها بر پایه شنیده‌ها اظهار نظر کند. حسن یزدانی هم تازه اول راه است و مطمئنا قدم به قدم می تواند در وزن ۷۴ کیلوگرم هم بدرخشد. کادر فنی تصمیم گرفته محمدحسین محمدیان در یک وزن بالاتر کشتی بگیرد که به نظرم تصمیمی منطقی است و امیدوارم بتواند در آینده در این وزن جا بیافتد.

وی با اشاره به برخی اظهارات در مورد اینکه اعضای شورای فنی مخالف انتخابی بودند، تاکید کرد: من و دیگر پیشکسوتان وارد شورای فنی شدیم تا به کشتی کمک کنیم و تا موقعی که هستیم از برگزاری انتخابی دفاع می‌کنیم، چون معتقدم با حضور افراد باتجربه از جنس کشتی می‌توان مسابقات انتخابی را نهادینه و به کشتی خدمت کرد.
جوادی در پایان با توجه به برخی اظهارنظرهای تند و بی پروا به پیشکسوتان کشتی، گفت: بهتر است جوانترها حرمت بزرگترها را حفظ کنند چراکه خود نیز روزی در کسوت همین بزرگان کشتی قرار می‌گیرند و از شاگردان خود انتظار ادب و احترام دارند.

خبرگزاری مهر

موضوعات مرتبط ورزشی

اصغر جهانیان در گفتگو با خبرنگار مهر در همدان با اشاره به محبوبیت رشته موتورسواری و اتومبیلرانی اظهار داشت: رشته اتومبیلرانی و موتورسواری از رشته های پر هیجان و پر طرفدار در تمامی کشورها است تا جایی که در بعضی...
به گزارش خبرنگار مهر، نشست کمیته فنی فدراسیون تنیس روی میز به منظور بررسی گزینه‌های پیشنهادی برای مشخص کردن بازیکن انتصابی تیم ملی برگزار شد. در این جلسه و پیش از معرفی بازیکن انتصابی، مصوب شد که تیم ملی به...
عباس کردنوری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص ونشستی که امروز در وزارت ورزش با هدف بررسی اوضاع استقلال برگزار شد گفت: امروز تنها جلسه معارفه بود و حرف خاصی در خصوص سایر مسائل استقلال زده نشد. عضو هیات مدیره...
به گزارش خبرنگار مهر، طبق برنامه‌ریزی کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۵، هشت تیم صعود کننده از مرحله یک‌هشتم نهایی شامل ۴ تیم از منطقه غرب آسیا و ۴ تیم از منطقه شرق آسیا به مرحله یک‌چهارم...

برچسب های مرتبط

 • دنیای سیاست

 • طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا

  طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا طراحی فوق العاده ویلا
  گزارش تصویری - خانه و باغ
 • نظر سنجی

  عملکرد شهردار خرامه را در سال 1396 چگونه ارزیابی میکنید؟

  مشاهده نتایج

  Loading ... Loading ...
 • آخرین خبرها

 • موضوعات

 • تبلیغات خبر خِرامه
 • اجتماعی

 • تارنمای خبر خِرامه